הרחקת יונים

הרחקת יונים בכל שיטה אפשרית

הרחקת יונים יכולה הלביא את האדם לקצה של שפיות דעתו. אנשים רבים מגלים את היונים מקננות מחוץ לחלונן ומשתגעים. הרי מדובר בחיות מעבירות מחלות, עושות רעשים מעצבנים ושאינן מביאות תועלת מוכרת לאדם. לאחר השיגעון הראשוני צריך לחזור לקרקע ולהחליט על דרך פעולה. ישנם אנשים שיגידו שהם לא נרתעים מהיונים ואם הן כבר פה, למה שלא יישארו? לאותם אנשים כדאי ללמוד על המחלות אותן יכולות להעביר יונים אפילו בלי לגעת באדם. לאנשים שמעוניינים לבצע הרחקת יונים מהר ככל האפשר, הנה כמה טיפים בדרך לתחילת התהליך.

הרחקת יונים – המדריך השלם

דחלילים

הרחקת יונים באמצעות דחלילים היא הדרך הותיקה ביותר לעשות זאת. כבר בקוסם מארץ עוץ ישנו הדחליל המפורסם שמחפש מוח במקום הקש שממולא לו בראש. כיום יש דחלילם מתוחכמים בהרבה, שנועדו להעלות את רמת הרתיעה של היונים מפניהם. הדחליל החדשני ביותר מעוצב כיום בצורת ינשוף במטרה שהיונים יחששו מפני הטורף ויברחו ממנו.

אמצעים קוליים

הרחקת יונים באמצעים קוליים מתבצעת באמצעות הפקת צליל אולטרא סוני. הצליל נשמע רק באוזני היונים ומרתיע אותן מלהתקרב אל הבית ממנו יוצא הצליל. מכשירים פולטי קול החלו להשתלט על שוק ההדברה בשנים האחרונות, אך הרחקת יונים באמצעות מכשירי קול היא חדשנית במיוחד ולפי נסיינים פועלת היטב.

רשתות

יונים רבות מוצאות מחסה בחבלי כביסה או בפתחי מזגן. מקומות אלו נמצאים ממש מחוץ לחלון כך שישנם אנשים הנרתעים מלהניח שם מכשירים יקרים הפולטים גלי קול או דוקרנים. מסיבה זו המציאו את הרשתות. הרחקת יונים באמצעות רשת מתבצעת בצורה הטבעית ביותר. כל שעל המרחיק לעשות הוא לתלות רשת מעל למקום הקינון וליונים אין אפשרות להתקרב לאזור.

דוקרנים

בשיטת הדוקרנים היונים אינן מסוגלות לנחות על המשטח בו הן רוצות לקנן. מרחיק היונים מתקין על המשטח ערימות דוקרנים אשר אינם פוגעים ביונים, אך אינם מאפשרים להם דריסת רגל באזור הבית. כיום ניתן להשיג דוקרנים מעוצבים שלא פוגעים במראה כללי של הבית, ולעיתים אף משדרגים אותו עם נגיעה עיצובית קלה.