הדברת עש המזון

הדברת עש המזון – הסימנים בדרך

הדברת עש המזון היא הצעד החשוב ביותר אותו עליכם לבצע במקרה בו תיתקלו בעש אצלכם במטבח. עש המזון אולי נראה כפרפר תמים, אך בעצם מדובר במכונת הטלה והתרבות משומנת ביותר. העש מסגל לחדור כמעט לכל אריזת מזון ולהטיל בה את ביציו, כך שאם יש בארון עש אחד, שום מוצר אינו בטוח בפניו. הדברת עש המזון אמנם תפתור עבורכם את הבעיה, אך כדאי לשים לב אליה לפני שהיא מתפתחת למימדים שלא תרצו לחזות בהם. הדרך לעשות זאת היא באמצעות כמה סימנים מקדימים אותם ניתן לשנן ולבחון בכל רגע נתון.

הדברת עש המזון – אבחון מוקדם

פינות התקרה

לרוב לא תעיפו מבט לעבר נקודות אלו. הן בסך הכול חלק מהקירות בבית ואין שום צורך להסתכל עליהן. פה בדיוק טמונה הטעות שעלולה לעלות לכם בהזמנה של הדברת עש המזון. נקודה זו בבית היא האהובה ביותר על זחלי עש המזון, ובה הם נוטים להפוך לגלמים ולחכות להפיכתם לפרפרים. מדי פעם כדאי להסתכל למעלה ולבחון האם השטח מתכסה בגלמים או קורים קטנים.

קורים לבנים במוצרי המזון

אם קניתם חבילת קטניות וכשתפתחו אותה תגלו בפנים קורים לבנים צפופים, אל תסיקו שמדובר בפטרייה או עובש. סיכוי רב שמדובר  בזחלים  של עש המזון ששבעו די והותר והפכו לגלמים בדרך לגלגולם הסופי. אם תראו קורים לבנים זרקו את החבילה מיד מהבית, ואולי תוכלו לוותר על הדברת עש המזון.

אריזות מזון מחוררות

הדברת עש המזון כמעט תמיד תוזמן לאחר קנייה של אריזות מזון נגועות. חובה לבדוק כבר בחנות האם יש חורים באריזה, ואם יש להניח אותה חזרה במדף או להודיע לבעלי החנות כי יש להם מוצר נגוע. אם תכניסו מוצר כזה הביתה, סביר להניח שתגלו את הארונות שלכם מוצפים בעש המזון תוך זמן קצר.

פרפרים בארונות

הדברת עש המזון בשלב זה היא כבר לא עניין של בחירה, אלא של כורח המציאות. פרפרים שיוצאים לכם מהארונות הם אינם פרפרי שדה יפים ונעימים, אלא עשי מזון קטנים שיאכלו לכם את תכולת המטבח ברגע שתתנו להם את ההזדמנות לכך

 הזמינו עוד היום הדברה לעש המזון 054-4386025