הדברת צרעות

הדברת צרעות – הכר את הצערה, הכר את ההדברה!

הצרעה היא חרק מעופף ממשפחת הדבורים. רבים טועים וחושבים כי צרעה ודבורה זה בעצם אותו דבר, אך זה כלל אינו נכון. יש הבדלים מהותיים בין הצרעה לדבורה כמו למשל, הדבורה אינה אוכלת בשר לעומת הצרעה שאוכלת גם אוכלת בשר ואף מסוגלת לאכול את בשר הדבורה לאחר מותה!

בארץ קיימים שלושה סוגים של צרעות. צרעה המזרחית שנקראת בפי כל – דבור, הצרעה הגרמנית וצרעת הפלך. הצרעות מהוות מטרד לבני האדם. הן עוקצות והעקיצה שלהן מציקה ומגרדת מאוד ויכולה אף לגרום לתופעות אלרגיה חמורות שיכולות להוביל לסכנת חיים. על כן, אל תסתכנו. ברגע שאתם מגלים קן צרעות בבתיכם, מהרו והזמינו הדברת צרעות באותו הרגע כי עם החיים לא משחקים.

הדברת צרעות – הצרעה על קצה המזלג

את הצרעות ניתן להדביר בכל מיני שיטות שונות ומשונות. אך יש כמה כללים שחשוב לדעת לפני ביצוע ההדברה.

הצרעות הן חרק בעל גלגול מלא. מה זאת אומרת? הכוונה היא שהן מתחילות מאותה נקודה וחוזרות בסוף ימיהן לאותה נקודה. כלומר: הן מתחילות כביצה, אח”כ הופכות לזחל , אח”כ הופכות לגולם ואח”כ הופכות לבעל חיים בוגר. בעל החיים הבוגר יכול להטיל ביציות ואז מתחיל כל הסיבוב מההתחלה.

על מנת להרוג את הצרעות, חייבים קודם כל להרוג את המלכה. הרגת את המלכה, הרגת את הקן. בנושא של הדברת צרעות כל מדביר יודע כי המלכה היא בראש העניינים וצריך להפנות את המשאבים אליה.

הדברת צרעות – סוגי הדברה נפוצים

קודם כל, חשוב מאוד לבצע את ההדברה על ידי מדביר מקצועי שמנוסה ובקיא בתחום ההדברה. אדם שאינו בקיא בנושא של הדברת צרעות מכניס את עצמו לסכנה מאוד גדולה בבואו לבצע הדברת צרעות בלי ניסיון כלל.

השיטה הנפוצה בנושא של הדברת צרעות היא פיתיון בשרי מורעל. הצרעות מוצאות חתיכת בשר מורעלת, מביאות אותה למלכה שלהן והיא מתה. המלכה מתה וכל הקן גמור.

שיטה נוספת היא ריסוס חומר הדברה דביק שמדביק את הכנפיים של הצרעות לגוף הצרעה ואינו מאפשר להן לעוף. וכך ניתן לחסל את הקן.