הדברת עקרבים

הדברת עקרבים – ושלא יעקצו אתכם

הדברת עקרבים היא אחת ההדברות הנחוצות ביותר שיש. דמיינו לעצמכם מצב בו אתם הולכים לישון רגועים לחלוטין, הרגליים מקופלות לכיוון הבטן ואתם מתכרבלים בשמיכה. פתאום אתם מרגישים רגליים קטנות רצות עליכם. אתם מנסים להתעלם ולחשוב שמדובר בחלום, אבל פתאום אתם מרגישים עקיצה צורבת. אתם זורקים את השמיכה ומישירים מבט אל עקרב שהזנב שלו מונף כלפי מעלה באיום. אולי אתם לא יודעים, אבל מבחינתו אתם מקור חום ונעימות ועכשיו פתאום שוב קר לו. אתם לא מעוניינים לשמש תנור של כל עקרב מזדמן ולכן הדברת עקרבים בהחלט יכולה להיות פתרון מצוין עבורכם. רוצים לנסות ולמנוע את הצורך לבצע הדברת עקרבים אצלכם בבית?

הדברת עקרבים – אמצעי מניעה

ניעור נעליים

אולי לא מדובר בטיפול של הדברת עקרבים, אבל אין ספק שניעור נעליים יוכל להציל אתכם מעקרבים מזדמנים. עקרבים רבים מתקרבים אל הנעליים ומגלים שם עקבות חום מהרגליים שלכם וגרביים נעימות למגע. הם מתחפרים בפנים ומרגישים בבית, ואז בבוקר אתם מעוניינים ללבוש את הנעליים בחזרה. העקרב מצדו רואה רגל נדחקת לעברו ועוקץ בכל הכוח. כדי להימנע מכך פשוט נערו את הנעליים לפני שתשימו אותן על הרגליים.

סגירת חלונות

הדברת עקרבים לא תהיה נצרכת במקרה וכל החלונות אצלכם בבית יהיו סגורים ונעולים. במהלך היום אפשר להשאיר את החלונות פתוחים לאוורור וכדי לא להיחנק, אך במהלך הלילה חייבים להשאיר את החלונות סגורים כדי למנוע כניסה מיותרת של עקרבים. אם לא יהיו עקרבים בתוך הבית, לא תהיה שום סיבה אמיתית לבצע הדברת עקרבים.

חינוך

הטיפול המונע הטוב ביותר הוא חינוך. אדם שיכיר את הסכנה הגדולה הטמונה בעקרבים ואת הנזקים אותם הם יכולים להסב לאדם ידע להיזהר מהם בצורה הנכונה. אדם שחונך בצורה הנכונה וידע שעקרבים הם יצורים שצריך לחשוש מהם, יבין שהצורך לבצע הדברת עקרבים הוא בלתי נמנע, במיוחד באזורי סיכון בהם אוכלוסיית העקרבים גדולה יותר. ככל שאוכלוסיית העקרבים גדולה יותר הסיכוי להיעקץ גובר, ועל כן באזורי הסיכון יש להקפיד לשלב בין חינוך נכון להדברה בזמן המתאים.