הדברת דבורים

הדברת דבורים – ואתם מכוסים

הדברת דבורים היא אחת ההדברות המבוקשות ביותר בישראל. אנשים רבים לאורך המדינה החלו להתרגל לאוכלוסיות התיקנים השורצות בארצנו. רובנו יודעים כי בימי החום התיקנים יצוצו על פני האדמה ויתחילו להתרבות בכל מקום אליו הם מגיעים. מאחר וחרקים אלו הפכו להיות כל כך נפוצים ומוכרים, ההדברה נגדם הפכה להיות פחות מוזמנת אך היא עדיין נחשבת לפופולארית יחסית לשאר ההדברות בשוק. הדברת דבורים לעומת זאת, אינה בחירה של נוחות או פחד מחרקים לא מזיקים. הדבורים עוקצות, מזיקות ויכולות להיות מכאיבות במיוחד גם אם הן באות בעשרות בודדות. כדי להימנע מהן תזמינו הדברת דבורים, אך מה צריך לבדוק אצל המדביר?

הדברת דבורים – הדברים שחשוב לזכור

חומרי הדברה

בשנים האחרונות החל שוק ההדברה להיפתח לטרנד הירוק הכובש את העולם. אף אחד כבר לא רוצה להזיק לסביבה, ובמיוחד לא עם חומרים כימיים שעלולים לחלחל למי התהום ולזהם אותם. לכן, חשוב לבדוק שהמדביר משתמש בחומרים ידידותיים לסביבה. אפשר דעת זאת אם המדביר עובד עם אישור מטעם המשרד לאיכות הסביבה, מה שמראה שהוא מודע לנזקי ההדברה ומנסה למזער אותם ככל הניתן.

חומרים חסרי ריח

הדברת דבורים ניתן לבצע בקלות גם עם חומרים ללא ריח ונטולי סיכון. חלפו מן העולם הימים בהם לאחר ביצוע ההדברה יש לצאת מהבית לכמה ימים ולאוורר את תכולתו במשך שבועות. כיום ישנם חומרי הדברה חסרי ריח לחלוטין שאחרי ביצוע ההדברה בעזרתם ניתן לחזור לבית לאחר שעתיים בלבד. כדאי להתעקש לבצע הדברת דבורים בעזרת חומרים אלו מאחר והם יעילים יותר באותה מידה, אך מזיקים הרבה פחות לסביבת הבית ולמרחבים בהם הם מרוססים.

תעודת אחריות

אמנם לא כל המדבירים מחלקים תעודות אחריות על מעשיהם, אך במקרה של הדברת דבורים חשוב להתעקש על כך. מדביר שנותן תעודת אחריות עומד מאחורי מעשיו, מראה על ביטחון בעבודתו וגם מבטיח חזרה על ההדברה במקרה הצורך. רצוי למצוא את המדביר שיהיה מוכן לבצע הדברה נוספת ללא תשלום במקרה והדבורים חוזרות, כך שלא תצטרכו לשלם פעמיים על אותה הדברה.